sardin
12 فروردین 1402 - 10:20

هشدار وزیر کشور آلمان درباره احتمال حملات سایبری روزافزون روسیه

وزیر کشور آلمان ضمن هشدار درباره خطر روزافزون حملات سایبری روسیه بر لزوم گسترش اختیارات نهادهای امنیتی در این کشور برای مقابله با این خطر روزافزون تاکید کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "هامبورگر ابند بلات" آلمان، وزارت کشور آلمان همچنان خطر حملات سایبری روسیه در آلمان را بالا ارزیابی می کند.

اینکه خطر حملات سایبری روسیه در آلمان زیاد است مسئله مشخصی بود اما از زمانی که حمله روسیه به اوکراین شروع شد، این خطر افزایش یافت . در این شرایط سبزها در دولت ائتلافی آلمان شکاف هایی را در دفاع جاسوسی آلمان می بینند.

وزارت کشور فدرال آلمان نمی‌خواهد در مورد گزارش‌هایی مبنی بر آمادگی‌های ادعایی برای حملات سایبری در مقیاس بزرگ توسط روسیه با کمک شرکت‌های نرم‌افزار خصوصی اظهار نظر کند. سخنگوی این وزارتخانه روز جمعه در برلین گفت که نمی تواند در این مورد اظهار نظر کند. وی به طور کلی فقط گفت: مقامات امنیتی سطح خطر را بالا ارزیابی می کنند. وی افزود: مقامات از نزدیک با یکدیگر همکاری می کنند تا خطرات مربوطه را تجزیه و تحلیل کنند و با آنها سازگار شوند. سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان افزود: ما در گذشته نیز تایید کرده‌ایم که حملات صورت می‌گیرد.

بر اساس تحقیقات چندین رسانه، روسیه حملات سایبری گسترده ای را با کمک شرکت های نرم افزاری خصوصی تدارک دیده است. گفته می شود اسناد محرمانه نشان می دهد که شرکت فناوری اطلاعات مسکو NTC Vulkan ابزارهایی را توسعه داده است که با آن هکرهای دولتی می توانند حملات سایبری را برنامه ریزی کنند، ترافیک اینترنت را فیلتر کنند و تبلیغات گسترده و اطلاعات نادرست پخش کنند. با این حال، طبق گزارش ها، مقامات امنیتی آلمان هنوز از حملاتی که قبلاً توسط این شرکت مسکو رخ داده است، اطلاعی ندارند.

امید نوری پور، رهبر حزب سبزها هم در این باره به خبرگزاری آلمان گفت: افشای پرونده‌های موسوم به ولکان بار دیگر نشان می‌دهد که آلمان مورد توجه سرویس‌های مخفی روسیه است. مدت‌هاست که مشخص شده است که تامین انرژی، مخابرات و سایر بخش‌های زیرساخت حیاتی در کانون توجه مهاجمان قرار دارند و به اندازه کافی محافظت نمی‌شوند. وی این انتقاد را وارد کرد که تا کنون، وزارت کشور خیلی کم برای مبارزه با این مسئله ارائه کرده است . به گفته وی سرمایه گذاری های گسترده در امنیت فناوری اطلاعات و حفاظت از زیرساخت های حیاتی و همچنین موقعیت بهتر پلیس و سرویس های اطلاعاتی برای ضد جاسوسی ضروری است.

نانسی فایزر، وزیر کشور فدرال آلمان هم به "اشپیگل" گفت که اداره فدرال امنیت اطلاعات (BSI) باید در آینده به عنوان یک دفتر مرکزی اختیارات بیشتری برای محافظت در برابر حملات سایبری داشته باشد. به گفته وی علاوه بر این، اداره پلیس جنایی فدرال (BKA) "باید مرجعی باشد که حملات سایبری را در مراحل اولیه تشخیص دهد و همچنین بتواند آنها را متوقف کند. این مقام آلمانی اذعان کرد که برای اعمال تغییرات متناظر، اصلاح قانون اساسی ضروری است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1120570