sardin
12 فروردین 1402 - 10:13

آب چشمه‌های روستای «پیربز» بجنورد توسط جهادگران به منازل روستا رسید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌شمالی گفت: در راستای رفع کمبود آب شرب روستای پیربز، جهادگران استان در اردوی جهادی چهار چشمه قدیمی این روستا را احیاء کردند.

به گزارش خبرگزاری فرس از بجنورد، صبح امروز رضا نعیمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌شمالی در گفت‌وگو‌ با رسانه‌ها اظهرکرد: بیش از ۱۵۰ نفر از اقشار مختلف جهادگران جبهه مردمی انقلاب اسلامی در قالب گروه جهادی عمرانی و مهندسی از ۲۹ اسفند اردوی ۴ روزه‌ای را در منطقه محروم گیفان آغاز کردند که در کنار این جهادگران، اهالی روستا نیز همکاری و مشارکت حداکثری داشتند.

 وی گفت: منطقه دهستان گیفان با ۱۴ روستا با مشکلات عدیده آب‌رسانی مواجه است و کمک جهادگران باعث تسریع در عملیات آبرسانی در این منطقه و بهره‌مندی مردم روستا از آب شرب سالم و بهداشتی شد.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌شمالی افزود: جهادگران استان در این اردوی جهادی، ۴ چشمه قدیمی روستای پیربز را که دچار کمبود آبدهی شده بودند احیاء کردند، آب این چشمه‌ها، پس از ۴ روز فعالیت بی‌وقفه از طریق شبکه آبرسانی وارد منازل اهالی روستا گردید.

 وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۲۰۰ متر لوله آبرسانی توسط شرکت آبفای استان تهیه و در اختیار گروه جهادی قرار گرفت، ادامه داد: حفاری و عملیات لوله گذاری با اقدام جهادی با هزینه‌ای حدود ۲ میلیارد ریال انجام شد که در صورت عدم حضور جهادگران باید ۴ برابر هزینه و زمان موجود صرف این فعالیت می‌شد.

پایان پیام/ز

منبع: فارس
شناسه خبر: 1120539