sardin
12 فروردین 1402 - 18:53

جمهوری اسلامی با انتخاب آگاهانه و آزادانه مردم شکل گرفت

کرج- سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز به مناسبت فرا رسیدن یوم الله ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران پیامی را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز به مناسبت فرا رسیدن یوم الله ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران پیامی را صادر کرد. متن پیام تبریک به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«برای اولین بار بعد از دوران صدر اسلام یک حکومت و نظامی اعلان شد که دارای دو خصوصیت مردمی بودن و الهی بودن است.»
امام خامنه‌ای مدظله العالی

پس از برگزاری دو روز رفراندوم عمومی در دهم و یازدهم فروردین، نظام جمهوری اسلامی در ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ با الهام از تعالیم دینی، اراده و حضور فعال و رأی ۹۸/۲ "آریِ" مردم تشکیل شد که این روز پس از پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ از مهم‌ترین رویداد سیاسی و اعیاد ملی ایران است.

امام راحل، جمهوری اسلامی را که متشکل از جمهور، به معنای توده مردم و اسلام، حاکمیت ارزش‌های الهی و قرآنی بود را برای نظام انقلاب انتخاب کرد و سلسله حکومت‌های ۲ هزار و ۵۰۰ ساله را که وابسته، ضعیف و ضد مردم بودند و سوغاتشان از کشورهای دیگر به جای علم، صنعت و پیشرفت، بی عفتی، هرزگی و بی غیرتی بود را فرو ریخت و به استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی مبدل گشت.

بعضی از گروهک‌های منافق، می‌خواستند کلمه اسلامی را از جمهوری اسلامی حذف کنند. در روزنامه‌ها و اعلامیه‌های خیابانی، برای رسیدن به این هدفشان، تلاش فراوانی کردند، اما امام خمینی (ره) در پیامی کوتاه، نقشه آنان را برملا کردند و فرمودند: " وقتی رفراندوم شد، رأی من حکومت جمهوری اسلامی است. هرکس تبعیت از اسلام دارد، باید جمهوری اسلامی را برگزیند."

جمهوری اسلامی بر اساس خواسته مردم بود. مردمی که در راه انقلاب، زندان‌ها، تبعیدها، شکنجه‌ها، سختی‌ها و محرومیت‌های زیادی کشیده و شهادت فرزندان خود را دیده بودند با انتخاب آگاهانه و آزادانه آرمان‌های بلند خودشان را تحقق بخشیدند.

امام خمینی (ره) در پیام خود به مناسبت ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی فرمودند: «به دنیا اعلام می‌کنم که در تاریخِ ایران چنین رفراندومی سابقه ندارد که سرتاسر مملکت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوق‌ها هجوم آورده و رأی مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتی را برای همیشه در زباله دان تاریخ دفن کند.»

سپاه امام حسن مجتبی علیه السلام استان البرز ۱۲ فروردین، روز به ثمر نشستن خون شهیدان، روز بعثت انقلاب و روز استقرار حکومت مستضعفین را به همه ملت شریف ایران به ویژه مردم استان البرز تبریک و تهنیت عرض می‌نماید و سربلندی روزافزون نظام جمهوری اسلامی ایران را از خداوند متعال مسئلت می‌نماید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1121539