sardin
12 فروردین 1402 - 11:57

۸۵ هزار گردشگر نوروزی از ارگ جدید بم بازدید کردند

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید گفت: در مدت ۱۰ روز تعطیلات عید نوروز بیش از ۸۵ هزار گردشگر از ارگ جدید بم بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بم، هادی شهسوار‌پور امروز در جمع خبرنگاران با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه رمضان، اظهار داشت: در ایام تعطیلات عید نوروز جشنواره نوروزی در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید برگزار شد که استقبال از جشنواره بسیار مطلوب ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اینکه 300 هکتار فضای سبز گردشگری در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید وجود دارد که مورد توجه مسافران نوروزی قرار گرفت گفت: جشنواره نوروزی در ارگ به مدت 10 روز با حضور هنرمندان استانی و کشوری برگزار شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید از حضور بیش از 85 هزار گردشگر از ارگ جدید بم و استفاده از برنامه‌های جشنواره نوروزی خبر داد و افزود: به‌طور میانگین روزانه حدود 8 هزار نفر از ارگ جدید بم بازدید کردند که نسبت به سال های قبل آمار زیادی است.

وی با اشاره به اینکه با بهره‌گیری هدفمند از ظرفیت هنرمندان استان و کشور، متنوع ترین جشنواره‌ها را برگزار کردیم خاطر‌نشان کرد: امسال بعد از 3 سال وقفه به‌دلیل شرایط کرونایی در کشور، موفق شدیم جشنواره را برگزار کنیم.

شهسوار‌پور عنوان کرد: تلاش می‌کنیم در جشنواره‌های آینده شرایط مناسبتری برای حضور و پذیرش شهروندان و استفاده از جشنواره‌ها در ارگ جدید بم فراهم شود.

به گزارش تسنیم، ارگ جدید بم، در کیلومتر 10 محور ترانزیت کرمان بم و استان سیستان و بلوچستان قرار دارد و وجود چنین مرکز گردشگری و صنعتی در دل کویر، برای اقامت هر رهگذری جذاب و خاطره‌انگیز است.

انتهای پیام/511/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1120864